Büyü Çeşitleri Nelerdir Ve Büyü Nedir

Büyü Çeşitleri Nelerdir Ve Büyü Nedir

Büyü Nedir?

Maddi ya da manevi bakımdan kendine çıkar sağlamaya, karşı tarafı zarara uğratmaya çalışan kişilerin yaptığı, tüm dinlerin yasakladığı doğa üstü ve kötü bir yöntemdir. İnsanlığın tarihi kadar eskidir ve kim tarafından ilk kez nasıl yapılmış bilinmemektedir. Semavi dinlerin hepsinde büyü yapmak ya da yaptırmak yasaklanmıştır. Müslümanlıkta da büyü haram kılınmış ve yapan/yaptıran kişiye lanet edilmiştir.


Büyü geçmişten bu güne kadar kendini korumuş bir uygulamadır. Eskiden büyü yapan kişilere büyücü ya da cadı denmekteyken şimdi bakımcı, klirvoyant gibi adlar kullanılmaya başlanmıştır. Yapılan işlemler genel itibari ile aynıdır. Hep birilerinin menfaati için başkalarına zarar gelmesini istemesinden ibarettir. Bazı durumlarda kadının ya da kocanın kendine bağlama büyüsü yaptırdığı da görülmüştür ama bu da günahtır ve kesinlikle yasaklanmıştır.

Büyünün bir çok çeşidi bulunmaktadır. Günümüzde büyü yapanların reklamını yaparmış gibi her şeye çare bulunur diyen insanlara rastlıyoruz. Genel olarak toplumun çoğunda çıkmaza düştüğünde yapılacak son çare olarak büyü fikrinin hakim olduğunu görüyoruz. Büyü hiçbir sorunun çaresi değildir unutmayın. Büyü yapılan kişinin vebali sizin boynunuzdadır.

Kadın ile kocanın boşanması için

Bekar kimselerin evlenmesine mani olmak için

Kadın ve erkeklerin kısır kalmaları için

Birinin hastalanması ya da ölmesi için

Birisinin hayvanlarının sütten kesilmeleri için

Bir kişinin mal ve ticaretinin bozulması için

Kişiyi insanlar arasında kötü düşürmek için

Bir kişinin tarlasının mahsul vermemesi için

En çok kullanılan büyülere baktığımız zaman hemen hemen tamamının bir insanın kötülüğüne sebebiyet vermesi için yapıldığını görüyoruz. Aralarından sadece bir tanesi karı-koca ilişkisinin düzelmesi gibi iyi bir neden için yapılıyor olsa da büyünün iyisi ya da kötüsü diye bir durum yoktur. Her büyü kötüdür. Kesinlikle uzak durulmalıdır.

Büyünün Belirtileri Nelerdir?


Ruhsal değişiklikler ve fiili yapılan hareketler sonucu kendini tanıyamaz duruma gelir.

Korkunç rüyalar görmeye başlar. Gece korkarak ya da sıçrayarak uyanmalar olur.

Rüyada sık sık kedi ve köpek gibi hayvanlar görülür.

Geceleri kalp veya ciğer hastalığı olmadığı halde göğüste ağrı ve nefeste daralma olur.

Aşırı yorgunluk görülür.

Tedirginlik, uyuşukluk belirtileri ve bariz bir tembellik görülür.

Takip ediliyormuş hissi oluşur, gölgesi onu takip ediyormuş gibi hisseder.

Yalnız kalmaktan korkma ya da tam tersi aşırı yalnızlık isteği olur.

Ayak tabanlarında yanma ve sabahları el ve kollarda uyuşma hissi meydana gelir.


Yukarıdaki belirtilerin psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde görülmesi normaldir. Büyü de aslında benzer etkilere sebebiyet verir ve yaşam kalitesini bozmayı hedeflemektedir. Yengeç, aslan, ikizler, oğlak, kova ve yay burcuna sahip insanlar büyü konusunda daha hassas olmaktadırlar. Son yıllarda toplumun çoğunda bu belirtileri görmek mümkündür. Bunun sebebi psikolojik etmenlerdir. Günlük yaşamdaki sıkıntılar, koşuşturmaca, trafik, iş stresi vb. Durumlar yüzünden psikolojik anlamda zayıflayan kişilerde yukarıdaki belirtiler görülebilir. Bu belirtileri gören herkes büyü yapılmış hissine kapılmamalıdır. Psikolojik destek alınarak bunların tedavisi mümkündür.


Büyü herkes tarafından yapılabilen bir şey değildir. Aynı zamanda yapılan her büyü de o kimseye tesir etmeyebilir. Kesin etkili olur gibi söylemler yalandır. Ortalıkta büyücü diye dolanan çoğu insan aslında dolandırıcıdan ibarettir. İnsan psikolojisini bildikleri için sizi nasıl ikna edeceklerini ya da kandıracaklarını bilirler. Bende büyü var şüphesiyle gidip böyle şarlatan kimselere paranızı kaptırmayın. Ruhsal sorunlarınızı psikologlardan destek alarak çözün.


Büyüden Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?

Büyü herkes üzerinde etki göstermez. Öncelikle bunu belirtmekte fayda var. Büyülerden korunmak için yapacağınız tek yol vardır o da dua etmek ve Allah’ a sığınmak. Eğer size birisinin büyü yaptığını düşünüyorsanız bol bol dua edin ve karşılığını Allah’tan bekleyin. Büyü yaptıran kişilerin imanı gitmedikçe büyü geçerli olmaz denir. Eğer imanını kaybetmiş biri tarafında büyüye maruz kalındığında yine dua ederek ve psikolojik destek alarak kurtulmak mümkündür. Koruyucu dualar olarak bilinen Ayete’l-Kürsi, Felâk ve Nâs sureleri, Fâtiha ve İhlas sureleri nazar ve büyüye karşı kalkandırlar. Büyü bozdurmak için bakımcıya, hocaya , medyuma vs. Gitmek çözüm değildir. Büyünün çaresi için büyü yaptırmak kısır döngüden ibarettir ve kesinlikle uzak durulmalıdır.


Evinizin içerisinde muska çıktığı zaman ilk yapmanız gereken muskaya zarar vermeden dikkatli bir şekilde muskanın kaplamasını çıkarmaktır.

Ambalajından çıkardıktan sonra muskayı metal bir kabın içerisine koyun.

Bu metal kabın içerisine okunmuş sirke dökün.

Okunmuş sirke olması oldukça önemlidir. Okunmuş sirkeyi bilen birine yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Sirkeyi muskaların olduğu metal kabın içine döktükten sonra bu kabı 1 gün evin içinde bekletin.

Ertesi günü sirkenin içindeki muskaları dikkatli bir şekilde çıkartarak kurutmaya bırakın.

Kuruma süresini hızlandırmak için fön makinesi gibi kurutucu aletler kullanabilirsiniz.

Son olarak muskaları değişik bir metal kap içerisinde kül kalana kadar yakıyoruz.

Yaktığımız muskanın küllerini ve sirkeyi toprak bir alana gömüyoruz.

Artık size yapılan muska büyüsünden kurtulabilirsiniz.

DİĞER BLOG / DUYURU